De 17-persoonsvakantiewoning de Boekvink is gelegen in Mechelen, een van de meest gezellige dorpjes van Zuid-Limburg. Het is een heerlijke plek om ongecompliceerd te genieten van het heuvelland en uw welverdiende rust, samen met familie, vrienden of collega’s.
Landgoed van familie Vinken
De Boekvink is onderdeel van het 30 ha grote landgoed van de familie Vinken. Als u komt aanrijden, zult u meteen al onder de indruk zijn van het prachtige totaalplaatje. Aan de rechterkant van het terrein ziet u het wit met zwart gekleurde vakwerkhuis van de familie Vinken, aan de linkerkant een groot, overdekt terras en in het midden twee leemkleurige vakantiewoningen genaamd ‘de Goudvink’ en ‘de Boekvink’. Deze woningen bevinden zich in de oude vakwerkschuur, die in 2008 volledig is gerestaureerd. Het vakwerk is weer zichtbaar gemaakt en op authentieke wijze gevuld met leem. Op het terrein bevinden zich ook stallen met blonde zoogkoeien en een kleine camping voor de mensen die het leuk vinden om te kamperen bij de boer.
Binnen
De Boekvink bevindt zich in het rechtergedeelte van de vakwerkschuur en is te herkennen aan de imposante raampartij aan de voorzijde. U komt binnen in een klein halletje en loopt vervolgens door naar de grote leefruimte. Dankzij de grote ramen is de leefruimte heerlijk licht. Bovendien vormt de blauwstenen tegelvloer in combinatie met de vakwerkmuren een lust voor het oog. In de woonkamer kunt u gezellig samen rondom de gashaard zitten met een hapje en een drankje. De hapjes bereidt u in de open keuken, die van alle gemakken is voorzien. Zo is er bijvoorbeeld een 5-pits gasfornuis, combimagnetron, koelkast met vriesvak, koffiezetapparaat, waterkoker en natuurlijk een vaatwasmachine. Alles is aanwezig om uitgebreid te kokkerellen. Ook de lange houten eettafel nodigt uit om lekker lang Bourgondisch te tafelen. Op de eerste verdieping bevinden zich twee tweepersoonsslaapkamers, één driepersoonsslaapkamer en één vierpersoonsslaapkamer. Verder is er een separaat toilet en een badkamer met douche en toilet aanwezig. Op de tweede verdieping, onder de mooie houten dakconstructie, bevindt zich nog een zespersoonskamer. Deze slaapkamer beschikt over een eigen badkamer met douche, bad en toilet. Alle slaapkamers zijn sfeervol ingericht en voorzien van boxspringbedden.
Buiten
Aan de achterzijde van de vakantiewoning bevindt zich een groot terras, waar u lekker in het zonnetje kunt zitten en kunt genieten van de gemoedelijke bedrijvigheid om u heen. Op het terras staat bovendien een houtgestookte OFYR-barbecue voor u klaar. Hout kunt u vooraf bestellen of zelf meenemen. Voor kinderen is de Boekvink een waar speelparadijs. Zij kunnen heerlijk ravotten op het grote landgoed en gebruikmaken van de trampoline en het speeltoestel. Ook hebben ze de kans om te ontdekken hoe het leven op de boerderij eruitziet.
Omgeving
Wij raden u zeker aan om de prachtige omgeving te gaan verkennen. De Boekvink ligt echt op een unieke locatie midden in het Geuldal. Als u het doodlopende weggetje afloopt, staat u zich al midden in een natuurgebied. Hier hoort u niets anders dan het kabbelen van de Geul en de fluitende vogels. Een ander bijzonder wandelgebied is het nabijgelegen Bovenste bos. Als u geluk heeft, komt u tijdens het wandelen een das, vos of ree tegen. De vakantiewoning ligt op vijf minuten loopafstand van het centrum van het Mechelen. Dit leuke dorpje staat bekend om zijn vele vakwerkhuisjes, schilderachtige straatjes en gezellige terrasjes. In Mechelen vindt u ook een plaatselijke supermarkt, een slager, een bakker met heerlijke Limburgse vlaaien en diverse cafeetjes en restaurantjes. Als u met de auto op pad gaat, bent u binnen een paar minuten rijden in Slenaken, Epen, Vaals, Valkenburg, Gulpen-Wittem of de Voerstreek. Bovendien bent u slechts een half uurtje verwijderd van Maastricht, Aken en Luik.
Groter gezelschap?
De Boekvink en de naastgelegen vakantiewoning De Goudvink zijn ook zeer geschikt om samen te huren voor groepen tot maximaal 34 personen.