In Mechelen, een van de meest gezellige dorpjes van Zuid-Limburg, ligt de “Prachtvink”. Deze voormalige bovenstal werd in 2018 omgetoverd tot een prachtige, modern ingerichte vakantiewoning voor 28 personen. Deze vakantiewoning is dankzij de vuurstookplaats en de grote tuin met speeltoestellen zeer geliefd bij gezelschappen met kinderen.
Landgoed van familie Vinken
De Prachtvink ligt goed verstopt aan het einde van een doodlopende zandweg en is onderdeel van het 30 ha grote landgoed van de familie Vinken. Op dit landgoed wordt u verwelkomd door blonde zoogkoeien en paarden. Ook is er een kleine camping, een zandpiste en een groot stuk natuurgebied waar heerlijk gewandeld kan worden. Aan de straatzijde bevinden zich nog het huis van de eigenaren, een vakwerkboerderij en de twee leemkleurige vakantiewoningen de Goudvink en de Boekvink. Als u komt aanrijden, zult u meteen al onder de indruk zijn van het bijzondere totaalplaatje.
Binnen
U komt binnen in de gigantische leefruimte die nagenoeg de volledige benedenverdieping beslaat. De leefruimte beschikt over een sfeervol zitgedeelte met een grote flatscreen-tv, een goed uitgeruste open keuken en een eetgedeelte. In het eetgedeelte bevindt zich niet alleen een acht meter lange eettafel, maar ook een kleinere tafel waaraan bijvoorbeeld gezelschapsspelletjes gespeeld kunnen worden. De keuken is zeer ruim en voorzien van alle benodigdheden om voor 28 mensen een uitgebreid diner te bereiden en serveren.
De Prachtvink telt in totaal twaalf slaapkamers en veertien badkamers. Op de benedenverdieping ligt een rolstoeltoegankelijke tweepersoonsslaapkamer met eigen badkamer voorzien van douche, wastafel en toilet. Verder bevinden zich op de benedenverdieping nog drie badkamers (voorzien van douche, wastafel en toilet) en een separaat toilet. Op de bovenverdieping, waar de oude metalen spanten de originele dakhoogte van de stal aantonen, liggen acht tweepersoonsslaapkamers, twee driepersoonsslaapkamers en één vierpersoonsslaapkamer. Op één na, zijn alle slaapkamer voorzien van een eigen douche en wastafel.
Buiten
Bij de Prachtvink heeft u de beschikking over een grote tuin met een vuurstookplaats en een overdekt terras. Vanaf het terras heeft u een prachtig uitzicht over de weilanden, bossen en paarden. Ook voor kinderen is de Prachtvink een waar paradijsje. Zij hebben namelijk alle ruimte om te spelen en kunnen gebruikmaken van de trampoline en de andere speeltoestellen. Ook hebben ze de kans om te ontdekken hoe het leven op de boerderij eruitziet.
Omgeving
Wij raden u zeker aan om de prachtige omgeving te gaan verkennen. De Prachtvink ligt echt op een unieke locatie midden in het Geuldal. Als u het doodlopende weggetje afloopt, staat u zich al midden in een natuurgebied. Hier hoort u niets anders dan het kabbelen van de Geul en de fluitende vogels. Een ander bijzonder wandelgebied is het nabijgelegen Bovenste bos. Als u geluk heeft, komt u tijdens het wandelen een das, vos of ree tegen.
De vakantiewoning ligt op vijf minuten loopafstand van het centrum van het Mechelen. Dit leuke dorpje staat bekend om zijn vele vakwerkhuisjes, schilderachtige straatjes en gezellige terrasjes. In Mechelen vindt u ook een plaatselijke supermarkt, een slager, een bakker met heerlijke Limburgse vlaaien en diverse cafeetjes en restaurantjes. Als u met de auto op pad gaat, bent u binnen een paar minuten rijden in Slenaken, Epen, Vaals, Valkenburg, Gulpen-Wittem of de Voerstreek. Bovendien bent u slechts een half uurtje verwijderd van Maastricht, Aken en Luik.